Typy na výlet- ZADNÉ MEĎODOLY A ICH BOČNÉ VETVY
Pleso pod Bujačím vrchom (Predné Meďodoly)
Geológovia, ktorí sa venujú vodám v slovenských Tatrách, hovoria aj o plese pod Bujačím vrchom, ktoré zaniklo zhruba pred 200 rokmi. Hoci v Predných Meďodoloch s najväčšou pravdepodobnosťou ľadovec nebol, neveľkú časť ľadovca tam zatlačilo z Doliny Bielych plies pôsobenie silnejšieho ľadovca z Doliny Zeleného plesa.
Zadnomeďodolské plieska
Dve Zadnomeďodolské plieska sa nachádzali na niekdajších pasienkoch pod Kopským sedlom. Jedno Zadnomeďodolské pliesko som objavil na fotografii R. Vosyku, uverejnenej v roku 1927 v Krásach Slovenska.
Plačlivé plieska
Dve Plačlivé plieska mali byť na tzv. Plačlivej lúke, ktorá je pod Ždiarskou vidlou. Dnes je tu už len na malom úseku rašelinisko, na ktorom sa v minulosti držala voda. Ešte donedávna túto plochu zakresľovali aj do máp. Plačlivá lúka dostala pomenovanie na pamiatku zabitých počas pastierskej vojny v 16. Storočí.
Podtatranské rašeliniská
Podtatranské rašeliniská nad Spišskou Belou (na Belianskej lúke, v Krivom kúte a na Trstiných lúkach) nevytvoril ľadovec, hoci sa v nich zachovali viaceré živočíšne a rastlinné glaciálne relikty. Cez rašelinisko na Belianskych lúkach urobili náučný chodník. Za Spišskou Belou, v miestach, kde sa začína kvalitne vybudovaná cyklotrasa vedúca až po Beliansku jaskyňu, je Beliansky rybník.
Vydavateľstvo Dajama