banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Jubilujúce BáPoDi darovalo Bánovčanom novú hru

Nová inscenácia Bánovského Pokútneho Divadla Hráme našim jubilantom sa uskutočnila 16. a 17.decembra v ZUŠ Dezidera Kardoša. Autor novej hry a režisér Silvester Lavrík čerpal námet z novely Od Silvestra do Troch kráľov. V inscenácií sme mohli vidieť dlhoročných členov BáPoDi, ale aj mladších divadelníkov zo ZUŠ D. Kardoša. Inscenácia bola zrealizovaná s finančným prispením Fondu na podporu umenia, v spolupráci so ZUŠ DK, Ateliérom Hlavina a mestom Bánovce nad Bebravou.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 50

 

Nachádzaš sa tu: Domov Jubilujúce BáPoDi darovalo Bánovčanom novú hru