banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Slávnosti mikroregiónu Bánovecko 2017

 

erb_text_farebny.jpgIMG_1801.jpg

Aj tento rok Združenie obcí Bánovecko usporiadalo tradičné Slávnosti mikroregiónu Bánovecko i vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Dva v jednom. Aj tak sa dajú nazvať tohtoročné Slávnosti mikroregionu Bánovecko, ktoré sa v neďalekej obci Dubnička spojili s piatym ročníkom Festivalu ľudovej hudby. O otvorenie podujatia sa svojimi príhovormi postarali primátor nášho mesta Marián Chovanec, poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Mária Hajšová, PhD. a starosta obce Dubnička Jozef Petrek. Po ich slovách patrilo pódium sestrám Bacmaňakovím.

 

Návštevníkom sa predstavil folklórny súbor Bukovina, dychovky Boboťanka a Chynorianka. Slávnosti mikroregiónu Bánovecko majú už svoju tradíciu a sú hojne navštevované obyvateľmi celého regiónu.

 

K podujatiu takéhoto typu už neodmysliteľne patrí skákací hrad, cukrová vata, perníky či maľovanie na tvár. Na svoje si prišli mladí aj tí starší. Počas roka majú starostovia Združenia obcí Bánovecko niekoľko pracovných stretnutí, no pri hudbe a v dobrej nálade sa vidia len počas plesu a slávnosti mikroregiónu Bánovecko. Združenie obcí ma 15 rokov a jeho súčasným predsedom je Marián Chovanec.

 

Hostiteľská obec týchto slávnosti má 114 obyvateľov. Na jej čele stojí druhé volebné obdobie Jozef Petrek.

 

K životu nepatrí len práca, ale aj oddych a kultúrne vyžitie, a to sa v Dubničke naplnilo.

 

„Podujatie bolo finančne podporený Trenčianskym samosprávnym krajom“

Nachádzaš sa tu: Domov Slávnosti mikroregiónu Bánovecko 2017