banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Informačné centrum rozširuje ponuku

Čerstvou novinkou, ktorú ponúka Informačné centrum v našom meste sú bábiky šúpolienky.

Bábiky v tradičnom odeve, znázorňujúce dedinské práce z čias našich starých materí, si získali veľkú obľúbenosť  po celom Slovensku. Pripomínajú nám históriu našej krajiny a ľudia si ich radi vystavia vo svojej domácnosti alebo darujú ako suvenír priateľom do zahraničia. Šúpolienky sú vyrábané z kukuričných listov. Slovensko je jediným miestom kde sa šúpolienky vyrábajú. Bývajú vždy oblečené v pestrofarebných šatách a zachytávajú naše tradičné ľudové remeslá.  Príďte sa presvedčiť do Informačného centra na námestí, ktoré je otvorené vždy od pondelka do piatka v čase od 8.30 do 16.30 h. Tešíme sa na Vašu návštevu! Mgr. Nicole Mokráňová – Informačné centrum Bánovecko

untitled.jpg

Nachádzaš sa tu: Domov Informačné centrum rozširuje ponuku