banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Novoročný koncert k 70. výročiu založenia ZUŠ D. Kardoša

Tohtoročný novoročný koncert bol venovaný 70.výročiu založenia ZUŠ, ktorá momentálne vychováva viac ako päťsto mladých umelcov. V nedeľu 8.januára sme mohli počúvať nielen rôzne hudobné nástroje a hlasy, ale aj viacero sólistov, tak z radov pedagógov, ako aj absolventov ZUŠ, ale aj detský spevácky zbor a učiteľský zbor pri ZUŠ. Hosťami tohto umeleckého večera boli huslista Tomáš Tuláček a violončelista Ján Zlámal.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./číslo 2

 

Nachádzaš sa tu: Domov Novoročný koncert k 70. výročiu založenia ZUŠ D. Kardoša