banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Bánovskí gymnazisti na dejepisnej československej súťaži

Dejepisná súťaž študentov gymnázií Českej a Slovenskej republiky je už 25 rokov najväčším stretnutím študentov. Usporiadateľom je gymnázium Cheb. Bánovské gymnázium sa už po 3.krát zúčastnilo chebského finále. Do 25.ročníka sa zapojilo 239 gymnázií z obidvoch republík, z ktorých sa 75 stretlo v Chebe na finále. Finále sa zúčastnilo 16 slovenských gymnázií, ktoré sa v krajských kolách umiestnili na prvých dvoch miestach. Témou boli československé dejiny od oslobodenia Československa v máji 1945 do konca roku 1948. Súťaž opäť finančne podporil aj primátor mesta Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./číslo 2

 

Nachádzaš sa tu: Domov Bánovskí gymnazisti na dejepisnej československej súťaži