banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Počet Bánovčanov poklesol o 216 za rok

K 31.decembru 2016 bol stav obyvateľov mesta Bánovce nad Bebravou 18 601, z toho 9036 mužov a 9565 žien. V roku 2016 sa narodilo 194 bábätiek- 95 chlapcov a 99 dievčat. Navždy sme sa rozlúčili so 162 zosnulými, z toho 89 mužov a 73 žien. Z mesta sa počas roka odsťahovalo 418 občanov a 176 sa prisťahovalo. Aj keď sa o 32 ľudí viac narodilo ako zomrelo, veľa Bánovčanov sa odsťahovalo, takže to znamená, že počet obyvateľov oproti minulému roku poklesol až o 216. V posledných troch rokoch je to každoročne úbytok viac ako o dvesto...

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./číslo 1

Nachádzaš sa tu: Domov Počet Bánovčanov poklesol o 216 za rok