banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Na námestí sme sa zohrievali úsmevmi a primátorským punčom

Vo štvrtok 15.decembra prvé predvianočné stretnutie na námestí otvorilo koledovanie a tance detského folklórneho súboru Drienovček. A hneď po ňom pozvanie primátora Mariána Chovanca na primátorský punč a želanie pokojného prežitia vianočných sviatkov. Takéto stretnutia ste mohli prežiť ešte v piatok s účinkujúcimi zo ZUŠ a Bánovskými heligonkármi a v sobotu s folklórnym súborom Bebran, avšak už bez primátorského punču.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 50

Nachádzaš sa tu: Domov Na námestí sme sa zohrievali úsmevmi a primátorským punčom