banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

450 nových kníh v mestskej knižnici

Mestská knižnica Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou získala finančné prostriedky na realizáciu projektu s názvom Podpora čitateľskej gramotnosti detí a študentov. Vďaka Fondu na podporu umenia sa zakúpili knihy v hodnote 4 315 eur, z toho prispelo mesto sumou 216 eur. Za získané financie sa zakúpilo približne 450 kníh. Pre najmenších je pripravené veľké množstvo rozprávkových knižiek a na svoje si prídu aj milovníci rôznych žánrov, vrátane cestovateľov, gurmánov atď.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 50

Nachádzaš sa tu: Domov 450 nových kníh v mestskej knižnici