banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Nad knihou Silvestra Lavríka Nedeľné šachy s Tisom

Dramatikovi, režisérovi, spisovateľovi, riaditeľovi ZUŠ D. Kardoša, organizátorovi podmanivých kultúrnych podujatí v našom meste Silvestrovi Lavríkovi vyšla v priebehu tohto roka kniha, ktorá vzbudila oprávnený záujem širokej verejnosti. V nej sa vracia hlavne do kontroverzného obdobia našich novodobých dejín – vojnového Slovenského štátu.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 50

Nachádzaš sa tu: Domov Nad knihou Silvestra Lavríka Nedeľné šachy s Tisom