banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Najlepšie diela slovenských fotoklubov na výstave v Bánovciach do 17.januára

Mestské kultúrne stredisko a Fotoklub Rokoš Vás pozývajú na výstavu fotografií s názvom 15x15 FOTO, ktoré sa zapojili do súťaže Petzvalov mapový okruh. V Bánovciach uvidíte všetky fotografie pohromade až do 17.januára 2017 počas otváracích hodín MsKS. Tešíme sa na vašu návštevu.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 49

 

Nachádzaš sa tu: Domov Najlepšie diela slovenských fotoklubov na výstave v Bánovciach do 17.januára