banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Seniorville Trenčín

Seniorville Trenčín je zariadenie sociálnych služieb, ktoré sa nachádza v príjemnom prostredí Bielych Karpát v meste Trenčín. Zabezpečujú sa tu komplexné služby pre vitálnych aj čiastočne alebo úplne imobilných seniorov. Prevádzkovateľom je nezisková organizácia Iskierka nádeje, ktorá poskytuje všeobecne prospešné služby v oblasti sociálnej pomoci, humanitárnej starostlivosti a ochrany ľudských práv. Organizácia bola založená v roku 2010 a od roku 2012 prevádzkuje zariadenie Seniorville v Trenčíne. Základným cieľom je zabezpečenie vysoko odbornej a profesionálnej starostlivosti o ľudí v pobytovom zariadení. Služby sa poskytujú v novo zrekonštruovanom kaštieli a každá izba je plne vybavená, s vlastným sociálnym zariadením a nemocničným informačným systémom na privolanie personálu. 

 

Čerpáme z internetovej stránky seniorville.sk

Nachádzaš sa tu: Domov Seniorville Trenčín