banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Bánovské Pokútne Divadlo pozýva na premiéru novej divadelnej hry

Vo svojej jubilejnej, 25.sezóne sa divadelný súbor, ktorý sa v 90.rokoch prezentoval predovšetkým inscenáciami V nebi sa čúra po stojačky či Zátišie s matkou aj organizovaním multižánrového festivalu Piemenie, predstaví 16. a 17. decembra 2016, vždy o 18:00 hod. v Sále Janka Jesenského ZUŠ DK domácemu publiku s premiérou tragifrašky Silvestra Lavríka, ktorý hru aj režíroval a nazval príznačne- Hráme našim jubilantom. Inscenácia vznikla v spolupráci so ZUŠ DK a Atelierom Hlavina a s finančným prispením Fondu na podporu umenia SR, Trenčianskeho samosprávneho kraja a aj domovského Mesta Bánovce nad Bebravou. Vstupenky sa dajú rezervovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , predaj pred predstavením vždy od 17:00 hod.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XI./číslo 48

 

Nachádzaš sa tu: Domov Bánovské Pokútne Divadlo pozýva na premiéru novej divadelnej hry