banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Modernizácia priestorov i služieb

Mestská knižnica zavretá dlhšie ako sa predpokladalo...

 

Čitatelia a priaznivci Mestskej knižnice Ľ. Štúra určite zaregistrovali, že v súčasnosti sú jej brány pre verejnosť zatvorené. Dôvodom je modernizácia jej priestorov z finančných prostriedkov Fondu na podporu umenia ale aj z rozpočtu mesta.

 

V  rámci renovácie sa vymieňa podlahová krytina v  oddelení beletrie a  vo vstupnej časti, časť priestorov bude vyma- ľovaná, vo vstupnej časti pribudnú nové obslužné pulty, ktoré budú o. i. svojou výškou konečne prispôsobené aj tým najmladším čitateľom. Vďaka finančným prostriedkom z  Fondu na podporu umenia vo výške 3000 eur, ale aj mesta Bánovce nad Bebravou vo výške 1360 eur sa tak mestská knižnica napokon dočkala renovácie aspoň časti jej priestorov. V minulom roku dokonca prebehla výmena okien na časti budovy, takže bánovská knižnica postupne dostáva nový šat. Vďaka dotácii mesta Bánovce nad Bebravou vo výške takmer 3000 eur v tomto kalendárnom roku budú môcť pracovníčky knižnice využívať novú výpočtovú techniku, ktorá uľahčí a  hlavne urýchli vybavovanie jednotlivých výpožičiek. Internetové služby budú vďaka rýchlejšiemu pripojeniu pre verejnosť dostupnejšie a kvalitnejšie. Pôvodný predpoklad uzavretia knižnice bol tri týždne. Vzhľadom k  tomu, že sa na rekonštrukčných prácach podieľajú aj zamestnanci Mestského kultúrneho strediska, ktorí súčasne zabezpečujú jeho činnosti, knižnica bude musieť byť zatvorená dlhšie ako sme predpokladali. Napriek tomu, pracovníčky knižnice sa snažia požiadavky čitateľov vybavovať aspoň telefonicky, príp. e-mailom. Veríme, že priaznivci knižnice budú trpezliví a  počkajú na dokončenie všetkých prác, aby sa čoskoro mohli tešiť z  nových pekných priestorov.

 

Zuzana Janáčová, BKC

 

Zdroj: Bánovské noviny č. 47 - 4. december 2017

Nachádzaš sa tu: Domov Modernizácia priestorov i služieb