banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Jazdite, prosím, opatrne !

Dopravno-preventívna akcia Jablko – Citrón sa v tomto roku konala 29. mája v Horných Ozorovciach, ktorej sa spoločne s policajtmi okresného dopravného inšpektorátu Bánovce nad Bebravou, zúčastnili žiaci Základnej školy zo  Šišova so svojím učiteľom Petrom Křížom.

 

Šoférov počas tejto akcie deti spoločne s policajtmi upozorňovali na porušenia dopravných predpisov netradičnou formou. Ak vodiči jazdili v súlade s dopravnými predpismi, deti im poďakovali a odovzdali sladké jabĺčko a obrázok, ktorý namaľovali v škole, a tiež drobný darček od spoluorganizátora akcie poisťovne. Ak však vodič dopravné predpisy porušil, dostal kyslý citrón a z úst detí zaznela prosba, ktorú je možné adresovať všetkým šoférom:

 

„Pán šofér, čoskoro začnú letné prázdniny, bude nás detí viac na cestách v mestách i obciach - jazdite, prosím, opatrne!“ Veríme, že prosba detí sa stretne s pochopením šoférov všetkých automobilov!

 

Ďakujeme Petrovi Bulíkovi, zástupcovi primátora mesta, že kladne reagoval na náš telefonát a spoločne s deťmi sa do akcie zapojil.

 

Bánovské noviny č. 22 - 5 jún 2017, strana 7, Peter Kříž

Nachádzaš sa tu: Domov Jazdite, prosím, opatrne !