banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Knižné novinky v Bánovskom Informačnom centre

 

V  Informačnom centre mikroregiónu Bánovecko, ktoré sa nachádza na Námestí Ľ. Štúra, si môžete zakúpiť rozličný tovar súvisiaci s  naším mestom, okolitými obcami či Slovenskom.

 

Ponúkame magnetky, ručné výrobky remeselníkov z okolia Bánoviec, turistické mapy, knihy, atlasy a ďalší propagačný materiál. Absolútnou novinkou, ktorú v  Informačnom centre ponúkame, je kniha Slovenské povesti od Blažeja Beláka, o  ktorej sme písali v jednom z  decembrových vydaní Bánovských novín. V knihe nájdete povesti z  povodia Bebravy, ako napríklad tú O pehavej Apolke z Čiernej lehoty, či Kamenné vráta z Trebichavy.

 

 

Ďalšou novinkou je kniha Silvestra Lavríka Nedeľné šachy s Tisom. Ako uvádza vydavateľ, ide o historický román inšpirovaný láskou v neláskavých časoch a prí- behmi ľudí, ktorí ich museli žiť. Opiera sa o tri zdroje – historickú faktografiu, ústne podanie a autorskú fikciu. Príďte si vybrať aj z  mnohých ďalších titulov a bohatej ponuky tovarov! Informačné centrum je otvorené vždy od pondelka do piatka v čase od 8.30 do 16.30 h. Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

l238046.jpglarge-slovenske_povesti_kamenne_vrata_2_upravene_vydanie.jpg

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./ číslo 12

Nachádzaš sa tu: Domov Knižné novinky v Bánovskom Informačnom centre