banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Návšteva z Kopřivníc v Bánovciach

Štrnásty marec patril prvému stretnutiu so zástupcami moravskej Kopřivnice v meste Bánovce nad Bebravou. Hneď z príchodu ich čakali pracovné raňajky na magistráte. Zavítala k nám osemčlenná delegácia v spoločnosti primátora Mariána Chovanca, ďalších zástupcov mesta a spoločenských organizácií.

Naše mesto malo kedysi dávno veľmi dobrý vzťah s mestom Kopřivnice najmä cez automobilový priemysel.

Pricestovali predstavitelia z rôznych oblastí kultúrno - spoločenského života.

Cieľ bol jasný – ukázať im, ako žije naše malé mestečko Bánovce nad Bebravou, ako to u nás funguje a podeliť sa tak so skúsenosťami, radosťami i starosťami v našom meste.

Vedúcim moravskej delegácie bol Zdeněk Babinec, člen Rady mesta Kopřivnice a  riaditeľ Základnej umeleckej školy Zdeňka Buriana. 

Kopřivnice si pochvaľovali pohostinnosť Bánovčanov a pripravený celodenný program. Všetci, vrátane primátora Mariána Chovanca, vyjadrili na záverečnom posedení v ZUŠ presvedčenie, že to bol prvý a  dobrý krok k  spolupráci s našim mestom.

 

Mesto Kopřivnice:

 

pohled na Kopřivnice 

 

Zdroj foto: http://www.koprivnice.cz/index.php?id=predstaveni-koprivnice 

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./ číslo 11

Nachádzaš sa tu: Domov Návšteva z Kopřivníc v Bánovciach