banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Aktívna práce s príslušníkmi mestskej polície

Na záver roka boli vyhodnocované zmeny v Mestskej polícií v Bánovciach nad Bebravou, ktoré zaviedol v súčasnosti zastupujúci náčelník MsP Rastislav Fodor, ktoré do pracovného kolektívu priniesol ako bývalý príslušník policajného zboru, s viac než 25-ročnými skúsenosťami. Preto má mestská polícia ako jedna z mála na Slovensku pravidelný odborný výcvik sebaobrany, metodiky a taktiky služobných zákrokov.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./číslo 3

 

Nachádzaš sa tu: Domov Aktívna práce s príslušníkmi mestskej polície