banovecko

ZDRUŽENIE OBCÍ BÁNOVECKO

 

Cezhraničná spolupráca slovenského a českého mikroregiónu v projekte „SPOZNAJ A CESTUJ“

 Mikroregión Bánovecko bol založený v roku 2003 na ustanovujúcom sneme ako záujmové združenie "Združenie obcí Bánovecko". Základnou myšlienkou pre vznik mikroregiónu bol rozvoj spoločenského, kultúrneho, ekonomického a hospodárskeho života.
Zakladajúcimi obcami boli: Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Prusy. V súčasnosti má mikroregión 15 členov. Cieľom združenia je iniciovanie a podpora rozvojových projektov a ich realizácia na území mikroregiónu Bánovecko, teda v katastroch obcí Bánovce nad Bebravou, Brezolupy, Dubnička, Dvorec, Horné Naštice, Ľutov, Miezgovce, Veľké Chlievany, Prusy, Pravotice, Dolné Naštice, Otrhánky, Haláčovce, Podlužany a Ruskovce, ktoré sú členmi združenia.

Čítať ďalej...

Janko Jesenský by bol hrdý, koľko mladých Bánovčanov píše

16.januára bola sála Janka Jesenského v ZUŠ Dezidera Kardoša zaplnená viac ako dvestovkou žiakov a stredoškolákov, ktorý sa zapojili do literárnej súťaže Mladý Jesenský. Už 23 rokov ju organizuje Centrum voľného času so Základnou umeleckou školou DK, s finančnou a morálnou podporou mesta. A toľko isto rokov je predsedom poroty Silvester Lavrík- zakladateľ súťaže. Tento ročník sa o priazeň poroty uchádzalo až 237 prác a titul si prevzalo 32 nádejných spisovateľov. Janko Jesenský by bol určite hrdý na to, koľko mladých Bánovčanov sa venuje písaniu.

 

Čerpáme z: Bánovské noviny, ročník XII./ číslo 3

 

Nachádzaš sa tu: Domov Janko Jesenský by bol hrdý, koľko mladých Bánovčanov píše